Přihlásit se  |  Registrace

Automatická napáječka s upínacím plíškem (na hadičku)

Cena65 Kč
Cena bez DPH53,72 Kč
EAN1012
Dostupnostskladem
Záruka24 měsíců
Zvolte počet   ks
Celková cena 65 Kč
 
Automatická napáječka s upínacím plíškem (na hadičku)

Popis: Automatická napáječka s upínacím plíškem (na hadičku)

 • napáječka s upínacím plíškem na hadičku o vnitřním průměru 4 mm , síla stěny 1mm
 • hadička je šedá, neprůhledná, nedělají se řasy, jako u průhledných
 • napáječka je na spádovou vodu ze zásobníku, který je výškově nad první napáječkou
 • do zásobníku vody se přišroubuje jeden, nebo více vývodů (19,-/1ks) a hadičkou se přivede k rozvodu - armatuře. Od armatury tvaru - TÉ má 3 připojení. Jedno ze zásobníku vody, druhé připojení k napáječce, a třetí k další armatuře, zjednodušeně řečeno se to pořád opakuje.
 • je to zapojení do série, ale není dobré, aby jedna větev měla více jak 4ks napáječek za sebou. Pokud by najednou pilo 5 a více králíků, nemuseli by se napít z důvodu malého průtoku vody hadičkou.
 • proto se např. u 6-ti kotcové králikárny(3kotce nad sebou) dělá pravá a levá větev, hadičky po straně závěsů.
 • upínání na pletivo dvířek, nebo na stěnu kotce, pokud jde přišroubovat vruty. Výšku si chovatel rozhodne sám, ale musí počítat , že králík si rád lehne pod napáječku, a potom může dotekem protékat voda. Uprostřed napáječky je voda, tu králík olizuje a tak se naučí pít.
 • V teplých dnech přidáváme do vody Acidomid, který dezinfikuje vodu a prodlužuje dobu použitelnosti, navíc je proti všem bakteriálním nemocem - včetně kokcidiozi. Acidomid není lék, ale prochází do střev, kde silně potlačuje rozvoj kokcidijí , a to jedině, když jej podáváme do pití každý den, nebo každý druhý den a pravidelně. Velkou chybou je nepodání acidomidu např. 5 a více dnů, kdy se rozmnoží kokcidie.
 • K zamyšlení:  na dvířkách kotce bude přivedena hadička na spádovou vodu ze strany pantů volně, aby se při zavření dvířek hadička navytrhla z napáječky.
  Napáječka bude tak vysoko, aby králík pohodlně pil vodu a nějak neklonil hlavu směrem k podlaza. Dále tak, aby při chlazaní , nebo opření o pletivo se králík nedotýkal napáječky a voda nevytekla. Výšku napáječky od podlahy si každý odzkouší, podle velikosti plemene králíka.
  Kanystr se dává pokud možno na severní stranu, aby nedocházelo k ohřevu sluncem.
  Z kanystru-zásobníku vedeme hadičku venkem, po stěně králikárny, aby králík neozhryzal hadičku. Nad dvířky každého kotce svedeme hadičku dolů pomocí Té - armatur. Vodu tedy svádíme dolů buď z jedné strany, nebo středem.
  Toto je dobré si nakreslit, kolik je třeba T armatur, kolínek atd.
  Taky můžete mít více vývodů z kanystru, tzn. že každou větev - dva a více kotců dolů, budete napájet samostatně.
  Délku hadičky si spočítejte + něco navíc, u armatur taky 2 ks navíc.
  Vše potřebné, vývody z kanystru máme, armatury, včetně rovné spojky na prodloužení hadičky, máme, napáječky navíc není třeba, všechny náhradní díly na napáječky taktéž máme, někdo dává pod kanystr-zásobník filtr, který se šroubuje místo vývodu napevno pod kanystr.
  Filtr předchází problémům, protože zachytí všechny nečistoty z nádob do kanystrů.
  Nabízím nádobu s tlakovým plovákem, tzn, že přívod s tlakovou vodou a plovák v nádobě reguluje vodu do určité hladiny.
  Takže z této nádoby odebíráme spádovou vodu(bez tlaku) a dále do dna tété nádoby našroubujeme buď vývody, nebo filtry k rozvodu hadičky.


Dotaz k produktu Automatická napáječka s upínacím plíškem (na hadičku)

Pole označená * jsou povinná.

Jméno:
Telefon:
E-mail:  *
Číslo "10" slovy:  *
Váš dotaz:  *